سالن زیبایی عروس در شیراز

سالن زیبایی عروس میکاپ و شنیون عروس در شیراز

سالن زیبایی عروس بهترین آرایشگاه عروس میکاپ عروس و شنیون عروس میکروبلیدینگ ابرو فیبروز ابرو اکستنشن مژه کاشت ناخن رنگ و لایت در شیراز

سالن زیبایی عروس میکاپ و شنیون عروس در شیراز

سالن زیبایی عروس بهترین آرایشگاه عروس میکاپ عروس و شنیون عروس میکروبلیدینگ ابرو فیبروز ابرو اکستنشن مژه کاشت ناخن رنگ و لایت در شیراز

سالن زیبایی عروس میکاپ و شنیون عروس در شیراز

انجام
خدمات تخصصی میکاپ و شنیون عروس
خدمات تخصصی میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ و فیبروز ابرو با ماندگاری بالا
خدمات لیفت ابرو، لیفت و تینت مژه
خدمات تخصصی اکستنشن مژه
خدمات کاشت تخصصی ناخن
خدمات رنگ و لایت حرفه ای با بهترین برندها

مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ|میکروبلیدینگ

چهارشنبه, ۲۵ دی ۱۳۹۸، ۱۱:۴۹ ب.ظ

مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ

 

 

میکروبلیدینگ یا آرایش نیمه دائمی ابروها، این روزها طرفداران زیادی پیدا کرده است. مراقبت‌ های بعد از میکروبلیدینگ مرحله‌ای حساس در ترمیم ابرو است که باید جدی بگیرید.

مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ مجموعه‌ای از دستورالعمل‌ها است که باید بعد از اجرای این فرایند، در نظر بگیرید. این مراقبت‌ها باعث می‌شود که نتیجه نهایی کار، مطلوب باشد و از مشکلاتی مثل عفونت و… جلوگیری شود.

مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ

مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ

مراقبت‌ های بعد از میکروبلیدینگ تقریبا شبیه به مراقبت‌های بعد از تاتو است ولی حساس‌تر است.

پیگمنت‌ها بلافاصله بعد از میکروبلیدینگ، بسیار تیره‌تر به نظر می‌رسند و پوست زیری آنها قرمز می‌شود. حدود دو ساعت بعد از اینکه فرایند میکروبلیدینگ به اتمام رسید، باید گوش پاک‌کن تمیزی را در آب استریل فرو ببرید و با گوش پاک کن مرطوب، هر نوع رنگ اضافه را از روی ابرو بردارید.

این کار، ناحیه مربوطه را تمیز و استریل می‌کند و از التهاب بیشتر، پیشگیری می‌کند. حدودا ۷ تا ۱۴ روز طول می‌کشد تا پوست، مراحل ترمیم را طی کند و پیگمنت‌ها کم رنگ تر شوند تا رنگ‌شان طبیعی‌تر شود.

برای اینکه در این مورد به درستی از پوست خود محافظت کنید، این نکات را حتما در نظر بگیرید:

اجتناب از رطوبت

مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ

برای مدت ده روز باید ناحیه میکروبلیدینگ شده را از رطوبت دور نگه دارید. یعنی حتی موقع حمام کردن هم باید ابروهای‌تان را از رسیدن رطوبت حفظ کنید.

تا جایی که می‌توانید باید ابرو را خشک نگه دارید و برای مدت ۱۰ روز مراقب باشید که رطوبت به آن نرسد. هر چقدر که ابروها خشک‌تر باشند، جزییات آن بیشتر حفظ می‌شود، رنگ بهتری خواهد داشت و خطوط کشیده شده، طبیعی‌تر و ظریف‌تر به نظر می‌رسند. برای خشک نگه داشتن ابرو، این نکات را مد نظر داشته باشید:

در فاصله ۲ تا ۳ ساعت بعد از میکروبلیدینگ، پماد روی ابرو را با آب تمیز و استریل و گاز یا گوش پاک کن بردارید. این تنها رطوبتی است که در ده روز بعد از میکروبلیدینگ، باید به ابروها برسد.

تا جایی که ممکن است باید از حمام‌های پر از بخار فاصله بگیرید و موقع شستن موها، باید مراقب باشید که رطوبت به ابروها نرسد. همیشه حوله یا دستمال خشک در نزدیکی خود داشته باشید تا اگر به طور اتفاقی ابروهایتان مرطوب شد، سریعا آن را خشک کنید. تا جایی که می‌توانید مدت زمان حمام کردن را کوتاه کنید چون بخار هم مثل رطوبت می‌تواند برای ابروهایتان مضر باشد.

موقع شستن صورت حواس‌تان باشد که مثل شستن معمولی، نباید آب را روی صورت بپاشید. در عوض، از یک حوله مرطوب یا دستمال مرطوب برای تمیز کردن اطراف ابرو استفاده کنید تا ابروها به هیچ عنوان مرطوب نشوند.

از دستمال‌های جاذب که در آنها مواد آرایشی به کار نرفته برای پوست‌های معمولی ۳ بار در روز و برای پوست‌های چرب ۶ بار در روز روی ابروها استفاده کنید. ده روز ابتدایی بعد از میکروبلیدینگ باید این کار را انجام دهید تا آلودگی‌ها، رنگ‌ها و چربی‌های ابرو و اطراف آن را پاک کنید.

مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ

برای حداقل ۱۰ روز از هیچ ماده آرایشی استفاده نکنید. اگر پوست شما در اطراف ابرو دچار کشیدگی و خشکی شده است، در روز هفتم می‌توانید از مقدار کمی روغن نارگیل یا مرطوب‌کننده‌های بدون عطر و اسانس استفاده کنید. فقط یک بار در روز از مرطوب‌کننده استفاده کنید و اگر ضروری است، فقط مقدار کمی از مرطوب‌کننده را روی پوست بگذارید.

برای مدت ۱۰ روز بعد از میکروبلیدینگ، از ورزش سنگین اجتناب کنید و عرق نکنید. اگر می‌خواهید نتیجه میکروبلیدینگ رنگ خوب و جزییاتی دقیق داشته باشد، این نکته را حتما باید در نظر بگیرید.

غیر از ورزش سنگین و عرق کردن، باید از شنا کردن در استخر و سونا هم اجتناب کنید. این مورد تا زمانی که ابروها کاملا ترمیم شده است و جلسه ترمیمی را هم دنبال کرده‌اید، باید مورد توجه قرار بگیرد.

بعد از ۱۰ روز می‌توانید پوست خود را مثل همیشه بشویید. برای شستن صورت از شوینده‌های ملایم استفاده کنید.

فقط از پمادها و کرم‌های درمانی که تکنیسین میکروبلیدینگ به شما توصیه می‌کند، استفاده کنید.

اجتناب از دستکاری ابروها

مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ

اگر در اطراف ابروهایتان پوست‌تان خشک شده است یا پوسته پوسته می‌شود، هرگز به آن دست نزنید، پوست را خراش ندهید و پوسته‌ها را نکنید. این پوسته‌ها خودشان به طور طبیعی می‌افتند. کندن آنها ممکن است باعث ایجاد لک یا خارج شدن پیگمنت شود.

وکس کردن، بندانداختن یا برداشتن موها با موچین در فاصله چند روز بعد از میکروبلیدینگ ممنوع است.

اجتناب از مواد آرایشی و محصولات پترولیوم

مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ

استفاده از مواد آرایشی باعث تداخل در فرایند ترمیم پوست می‌شود و روی رنگ نهایی کار تاثیر می‌گذارد. حداقل برای مدت ده روز از هیچ ماده آرایشی استفاده نکنید. همچنین استفاده از وازلین یا هر محصول تولید شده از پترولیوم را کنار بگذارید.

همچنین ناحیه میکروبلیدینگ شده تا یک ماه نباید رنگ کنید.

از محصولات ضدآکنه یا کرم‌های روشن‌کننده در مرحله ترمیم ابرو به هیچ عنوان استفاده نکنید. در مجموع استفاده از هر محصولی که حاوی بنزویل پراکسید، سالیسیلیک اسید یا کرم‌های سفیدکننده و روشن‌کننده است، ممنوع است.

محصولات ضدپیری پوست حاوی ترکیباتی مثل آلفا هیدروکسیل هستند. استفاده از این محصولات نیز تا چند روز بعد از میکروبلیدینگ ممنوع است.

روند ترمیم بعد از میکروبلیدینگ به چه صورت است؟

مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ

شاید برایتان سوال شده باشد که بعد از میکروبلیدینگ چه روندی برای ترمیم ابرو طی می‌شود و باید انتظار چه‌چیزی را داشته باشید.

بلافاصله بعد از میکروبلیدینگ، ابروهای شما ظاهری بسیار تیره‌تر، نمایان‌تر و شارپ‌تر دارد که شاید باعث شود در نگاه اول، بسیار ناراضی به نظر برسید. این مرحله حدودا یک هفته طول می‌کشد تا زمانی که اولین مراحل ترمیم ابرو انجام شود. بعد از این مدت، ناحیه میکروبلیدینگ شده، شبیه پوست آفتاب‌سوخته به نظر می‌رسد و کمی قرمزی و احساس ناراحتی در آن وجود دارد که کاملا طبیعی است.

در جریان دوره ترمیم اولیه، احتمال بلند شدن و پوسته پوسته شدن اطراف ابرو وجود دارد. اگر این اتفاق افتاد، هرگز زخم‌های در حال ترمیم و پوسته‌های جدا شده را نکنید. اجازه دهید تا قسمت آسیب دیده به طور طبیعی ترمیم شود. اگر زخم‌های در حال ترمیم را بکنید، رنگ زیر پوست از آن خارج می‌شود.

روند کامل ترمیم ابرو حدودا ۴ تا ۶ هفته طول می‌کشد. بعد از این مدت، رنگ اصلی و واقعی میکروبلیدینگ مشخص می‌شود. در طی این دوره، رنگ ابروها ملایم‌تر و روشن‌تر می‌شود. صبور باشید حتی اگر فکر می‌کنید رنگ زیادی در حال از بین رفتن است.

ابروهای میکروبلیدینگ شده مراحل مختلفی را در طی دوره ترمیم طی می کنند. این مراحل عبارت‌اند از:

روز اول: ظاهر ابرو دارای جزییات زیاد است، رنگ تیره دارد. اطراف آن دچار قرمزی می‌شود.

روز دوم تا چهارم: رنگ آن تیره‌تر می‌شود و لایه‌ای از زخم‌های در حال ترمیم به عنوان لایه محافظ روی آن ایجاد می‌شود. نترسید چون این مرحله موقتی است و ترمیم می‌شود.

روزهای پنجم تا دوازدهم: لایه محافظ ایجاد شده روی ابرو، کم کم به طور طبیعی لایه‌برداری می‌شود. این لایه، پوسته پوسته شده و می‌ریزد. لایه جدیدی از پوست که ایجاد می‌شود، سفید است و باعث می‌شود که رنگ میکروبلیدینگ بسیار روشن‌تر به نظر برسد. در این مرحله هم باید صبور باشید چون رنگی که می‌بینید، رنگ نهایی نیست.

روزهای دهم تا سی‌ام: بعد از ده روز می‌توانید مواد آرایشی ابرو را به آرامی استفاده کنید. رنگ ابرو به آرامی تیره‌تر می‌شود. لایه محافظ ایجاد شده کم‌کم ترمیم می‌شود و رنگ نهایی میکروبلیدینگ را نشان می‌دهد.

حداقل چهار هفته باید صبر کنید تا رنگ واقعی و نهایی را ببینید. در این مدت باید مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ را جدی بگیرید. بعد از چهار هفته باید جلسه ترمیمی را انجام دهید. در جلسه دوم، فرم ابرو دوباره شکل می‌گیرد و اگر جایی باقی مانده باشد، اصلاح می‌شود.

در واقع بعد از جلسه دوم است که ظاهر نهایی ابروها شکل می‌گیرند.

بلافاصله بعد از ترمیم

مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ

بعد از اینکه ترمیم ابرو کامل شد، باز هم باید نکاتی را در مورد ابروهای میکروبلیدینگ شده در نظر بگیرید. با رعایت این نکات، دوام ابروهای خود را بیشتر می‌کنید.

قرار گرفتن به مدت طولانی در معرض آفتاب، باعث تغییر رنگ پیگمنت‌ها و کم رنگ شدن آنها می‌شود. بعد از اینکه ابروهایتان ترمیم شد، روی ناحیه میکروبلیدینگ شده حتما از کرم ضد آفتاب استفاده کنید.

برای حفاظت بیشتر، از عینک‌های آفتابی بزرگ و کلاه لبه‌دار استفاده کنید. اگر ابرو با کلر در تماس بود، آن را بشویید و خشک کنید.

اسید گلیکولیک، رتینول، آلفا هیدروکسید اسید، لوسیون‌ها و سرم‌های ضد پیری، لایه بردارهای شیمیایی پوست و درمان با لیزر، از دیگر مواردی هستند که استفاده مداوم از آنها باعث کم رنگ تر شدن و حتی بی‌رنگ شدن پیگمنت‌ها می‌شود.

اگر قرار است پوست خود را برای از بین بردن موهای زائد یا مقاصد دیگر لیزر کنید، حتما به تکنیسین لیزر اطلاع دهید که میکروبلیدینگ کرده‌اید. درمان‌های لیزری ممکن است ناحیه میکروبلیدینگ شده را تیره‌تر، روشن‌تر یا حتی بی‌رنگ کنند.

بعد از ترمیم ابرو، اگر ابروهایتان به تغییراتی نیاز دارد، باید جلسه ترمیمی را دنبال کنید و این جلسه نباید زودتر از ۶ تا ۸ هفته بعد از اولین جلسه باشد. حدودا چهار هفته طول می‌کشد تا سلول‌های پوستی اطراف ابرو کاملا ترمیم شوند.

عوارض جانبی احتمالی میکروبلیدینگ

مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ

یکی از عوارض جانبی احتمالی در میکروبلیدینگ، عفونت پوست است. این عفونت ناشی از التهاب یا واکنش‌های آلرژیک به پیگمنت‌ها است.

احساس ناراحتی و درد خفیف در ناحیه میکروبلیدینگ شده طبیعی است. ممکن است مقدار کمی سوزش هم بعد از میکروبلیدینگ را تجربه کنید.

بعد از ترک کردن کلینیک زیبایی، دردهای شدید در ناحیه مربوطه طبیعی نیست. اگر این ناحیه بیش از حد معمول باد کرد یا درد شدید داشت، حتما مراقب باشید و به پزشک مراجعه کنید.

هر نوع ترشح زردرنگ یا قرمزی بیش از اندازه ممکن است نشانه‌ای از شروع عفونت باشد.

اگر ناحیه میکروبلیدینگ شده بعد از ۲ هفته ورم دارد، زخم می‌شود و ترشحات چرکی دارد، فورا باید به پزشک مراجعه کنید. عفونت ممکن است به جریان خون راه پیدا کند و این ناحیه نیز به مغز و چشم بسیار نزدیک است و عفونت آن بسیار خطرناک است. اگر میکروبلیدینگ باعث ایجاد عفونت شود، با آنتی بیوتیک و درمان‌های دارویی باید آن را زیر نظر پزشک درمان کنید.

مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ

اگر باردار هستید، مستعد کلوئید و گوشت اضافه هستید یا اخیرا عمل پیوند عضو انجام داده‌اید، باید از میکروبلیدینگ اجتناب کنید. همچنین اگر دچار بیماری‌های کبدی یا مبتلا به بیماری‌های ویروسی مثل هپاتیت هستید، میکروبلیدینگ برای شما مناسب نیست.

مهم‌ترین نکته برای پیشگیری از عوارض جانبی میکروبلیدینگ، یعنی همان عفونت پوستی این است که در مورد تکنیسین مربوطه تحقیق کنید و بهترین فرد را برای این کار انتخاب کنید. باید مدارک و مجوزهای مربوطه آنها را ببینید. این کار باید در محیطی تمیز و بهداشتی انجام شود.

ابزارها و وسایلی که برای میکروبلیدینگ مورد استفاده قرار می‌گیرند، باید یک بار مصرف باشند. اگر تکنیسین مربوطه از وسایل یک بار مصرف استفاده نمی‌کند، سریعا کلینیک را ترک کنید.

در مجموع، میکروبلیدینگ یک فرایند امن و بی‌خطر در نظر گرفته می‌شود. البته باید نکات فراوانی را قبل و بعد از میکروبلیدینگ در نظر بگیرید. با رعایت نکات مربوط به مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ  هم دچار عوارض جانبی نمی‌شوید و هم اینکه دوام ابروهای خود را بیشتر می کنید.

deterland.com

موافقین ۰ مخالفین ۰ ۹۸/۱۰/۲۵
آرایشگاه عروس هانا شیراز

مراقبت های بعداز میکروبلیدینگ

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی